by Max Barry

Latest Forum Topics

Advertisement

2

DispatchFactbookMiscellaneous

by The Galactic Federation of Odinburgh. . 55 reads.

Corona World Cup Euro Football 2020

Corona World Cup Euro Football 2020

Play to begin ASAP!

Corona World Cup Standings

Group A

Neo Vikings of Easthumbria 4-2-1 (13 Pts)
Odinburgh 3-2-2 (11 Pts)
New Nationale Einheit 3-3-1 (10 Pts)
The Arken 2-1-4 (10 Pts)
---------------------------------------------
Gothic Vandelia 3-3-1 (10 Pts)
Ionalands 2-3-2 (8 Pts)
Straona 2-3-2 (8 Pts)
Neue Heilige Romischeck Reich 1-3-3 (6 Pts)

Group B

Isla De Militarias 5-2-0 ( 15 Pts)
Scalesburg 3-2-2 (11 Pts)
Cybran States 3-2-2 (11 Pts)
Isolationist Pigs (Independent Team) 3-3-1 (10 Pts)
--------------------------------------------
Krimera 3-3-1 (10 Pts)
Candelli 2-2-3 ( 9 Pts)
Greater Jes New Islands 2-4-1 (7 Pts)
Adersfield 1-4-2 (5 Pts)

Top 4 seeds from Group A & B will head to the playoffs. Check your current spot.

Daily Schedule

Day 1 Games

Odinburgh 1 @Gothic Vandelia 3
NNE 1 @Ionalands 1
NHHR 1 @The Arken 1
Easthumbria 2 @Straona 1

Day 2 Games

Scalesburg 0 @IDM 2
Krimera 1 @Adersfield 0
Candelli 1 @Cybran States 1
Isolationist Pigs 2 @Greater Jes New Islands 1

Day 3 Games

Gothic Vandelia 0 @Easthumbria 4
The Arken 2 @New Nationale Eienheit 1
Straona 1 @NHHR 1
Ionalands 1 @Odinburgh 2

Day 4 Games

IDM 1 @Isolationist Pigs 0
Cybran States 1 @Krimera 2
Greater Jes New Islands 1 @Candelli 3
Adersfield 0 @Scalesburg 3

Day 5 Games

Gothic Vandelia 0 @Ionalands 1
Odinburgh 2 @The Arken 1
New Nationale Eienheit 2 @Straona 0
Easthumbria 2 @NHHR 1

Day 6 Games

IDM 1 @Adersfield 0
Scalesburg 1 @Cybran States 1
Krimera 0 @Greater Jes New Islands 2
Isolationist Pigs 1 @Candelli 0

Day 7 Games

Ionalands 3 @Easthumbria 1
The Arken 1 @Gothic Vandelia 1
Straona 1 @Odinburgh 3
NHHR 1 @New Nationale Eienheit 3

Day 8 Games

Adersfield 0 @Isolationist Pigs 0
Cybran States 0 @IDM 1
Greater Jes New Islands 1 @Scalesburg 2
Candelli 0 @Krimera 0

Day 9 Games

Ionalands 0 @The Arken 0
Gothic Vandelia 0 @Straona 2
Odinburgh 1 @NHHR 1
Easthumbria 1 @New Nationale Eienheit 0

Day 10 Games

Adersfield 1 @Cybran States 2
IDM 0 @Greater Jes New Islands 2
Scalesburg 1 @Candelli 1
Isolationist Pigs 1 @Krimera 2

Day 11 Games

Easthumbria 1 @The Arken 2
Straona 1 @Ionalands 0
NHHR 1 @Gothic Vandelia 2
New Nationale Eienheit 2 @Odinburgh 0

Day 12 Games

Isolationist Pigs 1 @Cybran States 2
Greater Jes New Islands 1 @Adersfield 1
Candelli 1 @IDM 0
Krimera 0 @Scalesburg 2

Day 13 Games

The Arken 1 @Straona 1
Ionalands 0 @NHHR 2
Gothic Vandelia 1 @New Nationale Eienheit 0
Odinburgh 1 @Easthumbria 1

Day 14 Games

Cybran States 1 @Greater Jes New Islands 0
Adersfield 2 @Candelli 0
IDM 4 @Krimera 1
Scalesburg 0 @Isolationist Pigs 1

Quarter Finals

Monday

West Region

#4 Isolationist Pigs 1 @ #1 Easthumbria 3 *Easthumbria Advances*
# 3 NNE 1 @ #2 Scalesburg 0 *NNE Advances*

East Region

#4 The Arken 3 @ #1 IDM 2 *The Arken Advances*
#3 Cybran States 1 @ # 2 Odinburgh 0 *Cybran States Advances*

Semi Finals

Tuesday

# 3 NNE 1 @ #1 Easthumbria 0

#4 The Arken 2 @ #3 Cybran States 0

Finals

NNE 0 vs The Arken 2

RawReport